Historie

V červnu roku 1990 vznikla fyzická osoba s přídomkem VENTURE. Vznikla ze sdružení pracovníků provádějících od roku 1988 stavební práce ve výškách pomocí horolezecké techniky. Ochranná známka VENTURE byla zaregistrována v roce 1992. Společnost se kromě výškových prací ve svých začátcích zabývala velmi záhy, už od roku 1992, klasickými stavebními pracemi, rekonstrukcemi památkových objektů i historických slohových fasád.

V roce 1996 tým VENTURE dokončil vývoj nového závěsného balkónu pro všechny typy panelových a bytových staveb. Záměrem bylo nahradit původní závěsný balkón balkónem novým, u kterého jsou odstraněny všechny základní statické a funkční nedostatky. Po dopracování typového projektu, obdržení státního certifikátu a zaregistrování průmyslových práv společnost zahájila výměnu závěsných balkónů na území celé České republiky.

Od roku 2003 byla stavební činnost VENTURE, F.O. převedena pod nově založenou právnickou osobu - společnost ART VENTURE, s.r.o.

Současnost

ART VENTURE, s.r.o. patří mezi společnosti s nejlepšími referencemi na trhu v oblasti balkónových systémů. Za svou mnohaletou historii získal tým VENTURE zatím zřejmě nejvyšší ocenění dosažené za komplexní revitalizaci panelové stavby.

Celkem bylo v celé ČR zavěšeno přes 5.000 ks závěsných balkónů typu ZB VENTURE, a to jak společností ART VENTURE, s.r.o., tak případně dalšími licencovanými výrobci.

Také sanace či rekonstrukce původních balkónových i lodžiových systémů, často s použitím zábradlí LZ VENTURE, provádí pracovníci společnosti již od roku 1990 nejen v Jihomoravském kraji, ale i v dalších krajích celé ČR.

Technologie balkónů je od svého vzniku jedničkou ve své kategorii. Přesto naše společnost dále investuje do dalšího vývoje a profesionalizace managementu, aby si udržela náskok na trhu a řady spokojených zákazníků. Naše zkušenosti využívají různými formami nejenom vlastníci a správci domů, ale i stavební společnosti a jiní výrobci balkónových a lodžiových systémů.

Svým profesionálním přístupem a komplexností služeb nabízí naše společnost možnost výrazného zlepšení kvality bydlení i architektury domu, a tím odbourání strohosti a šedi městských celků.

 

balkonové a lodžiové systémy

Nová tvář Vašeho domu

 
certifikát kvality